RKS 2023/2024 – Rolkowy Klub Sportowy
RKS - Rolkowy Klub Sportowy

Czym jest RKS?

Rolkowy Klub Sportowy daje możliwość samodzielnej jazdy poza Twoimi regularnymi zajęciami, w celu doskonalenia umiejętności, powtórki materiału z zajęć oraz integracji z innymi kursantami. Udowadniamy, że rolki to sport, który można uprawiać także wtedy, kiedy za oknem będzie już tylko deszcz, śnieg lub mróz. Do Waszej dyspozycji przekazujemy sprzęt szkółki, z którego w danym momencie nie będą korzystać instruktorzy (kickery, boxy, najazdy, quater, tyczki, pachołki, kubeczki, etc.). Jest tego sporo, więc na pewno coś sobie znajdziecie.
Dla kogo jest RKS?
RKS dostępny jest dla wszystkich rolkarzy, którzy potrzebują miejsca na samodzielne treningi. Dorośli mogą wchodzić bez ograniczeń, nieletni muszą być pod nadzorem dorosłego opiekuna, który jest na rolkach. Nie ma możliwości wejścia dzieci bez opieki osoby dorosłej, jak również osób, które nie jeżdżą na rolkach Obowiązkowo jeździmy w pełnym ekwipunku, czyli w kasku i wszystkich ochraniaczach.
Kiedy trwa RKS?
Do RKS dołączyć można od października 2023 do marca 2024. Marzec będzie ostatnim miesiącem, w którym będzie można skorzystać z jazdy w ramach klubu. Konkretne terminy wejść znajdziesz na samym dole tej strony. – zapisz sobie ten link, aby zawsze mieć go pod ręką.
Gdzie prowadzony jest RKS?
RKS odbywać się będzie na krytym parkingu Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Wjazd od ul. Ciołkowskiego. Szczegółowa mapa – kliknij tutaj. Zimą na krytym parkingu Stadionu jest trochę zimniej niż na sali gimnastycznej, dlatego przy mrozach najlepiej ubrać się “bluzowo” i mieć awaryjnie cienką kurtkę, legginsy pod spodnie czy rękawiczki. Po dobrym rozgrzaniu się bluza powinna wystarczyć, jednak jeśli ktoś jest zmarźlakiem, to zdecydowanie warto zadbać o dodatkową warstwę ubrań.
Jaki jest koszt RKS?

Możliwe są 2 okresy składkowe – 3 lub 6 miesięczny. Dla osób, dołączających do RKS w październiku, listopadzie lub grudniu 2023 – wysokość składki wynosi 420 zł. Dołączając w styczniu 2024 lub później wysokość składki wynosi 250 zł. Możliwe jest dołączenie do RKS w każdym miesiącu jego obowiązywania.

4-6 miesięcy – 420 zł
1-3 miesięcy – 250 zł

Płatność obowiązuje z góry za okres, w którym dołączasz do RKS, maksymalnie do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego Twoje dołączenie do klubu. Nie ma wyjątków, jeśli nie zapłacisz na czas, Twoje członkostwo będzie obowiązywało dopiero od kolejnego miesiąca. Przelew tradycyjny powinien być zrealizowany na następujące konto bankowe:

Fundacja chodź na rolki
ul. Trawiasta 8/37, 15-161 Białystok
Numer konta bankowego (mBank): 09 1140 2004 0000 3202 8233 0146
Tytuł przelewu: Składka członkowska 2023/2024 – (okres członkowski) – (imię i nazwisko)

*Zniżka za okres składkowy od 4 do 6 miesięcy dla członków Nightskating Białystok Team z podpisaną umową wolontariacką w sezonie 2023 – 400 zł
**UWAGA! Za składkę członkowską NIE MOŻNA otrzymać faktury ani paragonu.

Co daje składka członkowska?

  • nielimitowany wstęp na Stadion Miejski w godzinach określonych w poniższym kalednarzu (UWAGA! Daty i godziny wejść mogą się zmieniać, ponieważ są zależne od kalendarza wydarzeń odbywających się na SM),
  • możliwość korzystania ze sprzętu Fundacji chodź na rolki,
  • możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach organizowanych przez szkółkę rolkową Black & Yellow Skating
  • zniżki na warsztaty ze specjalistycznych dyscyplin rolkowych
  • ubezpieczenie NNW do kwoty 10 000 zł w PZU Sport.

Wymagane dokumenty

Uczestnik chcąc uczestniczyć w RKS jest zobligowany do uzupełnienia poniższego formularza oraz zaakcepotwania Regulaminu RKS. Formularz zapisów do RKS od marca jest otwarty od 5 lutego od 12:00 do 26 lutego do 12:00.

Terminy RKS

Kalendarz będzie aktualizowany na bieżąco w zależności od wydarzeń odbywających się na Stadionie. Aby sprawdzić dokładne godziny, w których danego dnia dostępny jest RKS, kliknij na godzinę jego rozpoczęcia w kalendarzu. Prośba, aby przed wyjazdem, upewnić się, że RKS w danym dniu się odbywa, ponieważ na bieżąco mogą pojawiać się tu drobne zmiany.

Strefy RKS

Strefa wydzielona dla Rolkowego Klubu Sportowego będzie każdorazowo oznaczona czarno żółtymi pachołkami. Przestrzeń zajęciowa szkółki Black & Yellow Skating będzie wyznaczana przez instruktorów prowadzących zajęcia w danym czasie. Reszta przestrzeni pozostaje do dyspozycji klubowiczów. Strefy mogą się zmieniać w zależności od liczby osób biorących udział w zajęciach w danym dniu. Minimalna strefa do dyspozycji RKS to przestrzeń wzdłuż kolumn pomiędzy numerami parkingowymi 35-47 po lewej stronie od drzwi wejściowych.